Krótka 6

wystawy

Otwarcie wystawy plastyków UTW filii w Pruszczu Gdańskim
2023.06.09
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pruszczu Gdańskim jest filią Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i działa pod patronem Uniwersytetu Gdańskiego. Słuchacze są mieszkańcami 25 miejscowości powiatu gdańskiego, a w każdym semestrze lokalny oddział zrzesza ok. 300 osób.
Dziś, na wernisażu Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, Senator Ryszard Świlski oraz Prezes filii Pani Elżbieta Urbanowicz oficjalnie otworzyli wystawę, która będzie dostępna w Domu Wiedemanna do 28 czerwca.
Wystawa malarstwa i rysunku nosząca tytuł “Najpierw był Pruszcz” jest artystycznym uhonorowaniem 15-lecia działania pruszczańskiego UTW, który powstał w wyniku wspólnej inicjatywy przedstawicieli UG, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim oraz Fundacji Pomocy Społecznej im. J.Beaumont.
Prężnie działającą grupą są plastycy, których chęci i zdolności odkryli i wspierali p.Urszula Niklas, p.Romana Karmasz i p.Ryszard Kul. Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w plenerach malarskich, warsztatach artystycznych, ponadto wystawiali swoje prace na jubileuszach UTW, inauguracjach roku akademickiego, a także w uznanych galeriach m.in. w gdańskiej Galerii Za Murami czy w niemieckim Wiesbaden.
Pruszczańscy słuchacze deklarują, że wiek nie jest dla nich przeszkodą w rozwijaniu talentów i zainteresowań, a publiczne prezentacje dorobku artystycznego dają twórcom wiele radości i satysfakcji.

zobacz także

Zbiory Domu Wiedemanna stale rosną
2023.09.29

Ostatnio powiększyły się o kilka eksponatów, uzupełniając tym sposobem zbiory, związane z wystawą „Pora pić”, poświęconą historii picia trunków i ich opakowaniom, na terenie Gdańska i okolic. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko w samym Pruszczu, ale także ...


Wykład o “Architekturze niechcianej…”
2023.09.29

Powoli żegnamy się z "Architekturą niechcianą..." na naszej sali wystaw czasowych. Dobrą okazją do zgłębienia tematu będzie wykład Marka Kozłow, który odbędzie się: 5 października, o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy! ...


ZSO nr 1 z wizytą na wystawie
2023.09.22

Dziś z wizytą w Domu Wiedemanna Liceum Ogólnokształcące nr 1 przy ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim, na wystawie „Architektura niechciana…” Dziękujemy klasom 1a, 1b, 1c i 4b za zainteresowanie i uwagę podczas lekcji historii przygotowanej przez Magdalenę Barganowską-Olbryś, współa...